| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : Lorq / Your logo
Model Number : KLC-L100
Place of Origin : China
MOQ : 1 pc
Price : USD7980
Payment Terms : ,L/C,T/T,Western Union,MoneyGram
Delivery Time : 10~15 working days
Packaging Details : Wood case+foam Packing
Laser Mode : Pulse Laser
Laser Power : 100~300W
Laser Brand : Max/Raycus
Central Wavelength : 1064±5 nm
Maximum Single Pulse Energy : 1.5 mJ
Repetition Frequency : 20~200 kHz
Cooling Way : air cooling
Fiber length : 3 m or customized
Scanning Width : 0~390 mm
Scanning Speed : 10000 mm/s
Equipment Overall Size : 495*369*773.5 mm
Equipment Total Weight : 67 kg
| Equipment Model | KLC-L100 |
|---|---|
| Working Mode | Pulse |
| Laser Power | 100~300W |
| Laser Brand | Max/Raycus |
| Central Wavelength | 1064±5 nm |
| Maximum Single Pulse Energy | 1.5 mJ |
| Repetition Frequency | 20~200 kHz |
| Optical Pulse Width | 180~220 ns |
| Beam Quality | M²<1.6 |
| Output Instability | <5% |
| Light-on Delay | <150 us |
| Light-off Delay | <100 us |
| Fiber Length | 3 m or customized |
| Cooling Mode | Air Cooling |
| Equipment Overall Size | 495*369*773.5 mm |
| Equipment Total Weight | 67 kg |
| Cleaning Head Weight | 650 g / 790 g |
| Scanning Width | 0~250mm/0~390 mm |
| Scanning Speed | 10000 mm/s |
|
|
Luggage Type Laser Cleaning Machine 100-300W Portable Pulse Laser Cleaner Rust Removal Images |