| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : Lorq / Your logo
Model Number : KLM-M001
Certification : CE
Place of Origin : Guangdong, China
MOQ : 1 pc
Payment Terms : L/C,T/T,Western Union,MoneyGram
Delivery Time : 10~15 days
Packaging Details : Wood case+foam Packing
Cooling mode : Air Cooling
Condition : New
Application : Laser Marking
Warranty : 1 Year
Marking speed : 0-7000mm/s
Laser power : 20watt 30watt 50watt
Laser wavelength : 1064nm
Laser source : Raycus,JPT,MAX, IPG
Applicable material : Metal Plastic
Mini Handheld Touchscreens Laser Engraving Machine
Introduce:
Laser marking machine is an efficient, environmentally friendly and precise marking tool, which is widely used in various industries, especially in production environments that require high precision, high efficiency and traceability. Its non-contact, high speed and long-lasting durability make it the preferred marking tool in the production process of many industries.
What's The Advantages Of Our Machine?
Specification:
| Item Material | Plastic |
| Laser Type | Fiber |
| Output Power | 20W/30W/50W |
| Laser Wavelength | 1064±3 nm |
| Carving line speed | <=7000mm/s |
| oscillation frequency | 30-60 kHz |
| Operating system | Linux |
| Cooling Mode | air cooling |
| Marking Range | 50*50mm/100*100mm(can be customized) |
Fast Questions and Answers.
Q: How can I get the best machine of laser marking machine for me?
A: You can tell us your working material, detail work by picture or vedio so that we can judge whether our machine can meet your need or not.Then we can give you the best model.
Q: May I add my own logo?
A: Yes, we could help do OEM and can print your logo on machine, please share your logo with us then we can check.
Q: How long is your delivery time?
A: Normally for 1~3 sets, it is 7-12 days, if 5 pcs above, it will be 12~15 days, depends on total qty you purchased. We will send you test video and photos before shipping.
Fiber Laser Marking Machine

|
|
Mini Handheld Touchscreens Laser Engraving Machine Easy-to-operate Fiber Laser Marking For Metal Images |