| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : Lorq / Your logo
Model Number : KLM-M001
Certification : CE
Place of Origin : Guangdong, China
MOQ : 1 pc
Payment Terms : L/C,T/T,Western Union,MoneyGram
Delivery Time : 10~15 days
Packaging Details : Wood case+foam Packing
Cooling mode : Air Cooling
Condition : New
Application : Laser Marking
Warranty : 1 Year
Marking speed : 0-7000mm/s
Laser power : 20watt 30watt 50watt
Laser wavelength : 1064nm
Laser source : Raycus,JPT,MAX, IPG
Applicable material : Metal Plastic
| Item Material | Plastic |
|---|---|
| Laser Type | Fiber |
| Output Power | 20W/30W/50W |
| Laser Wavelength | 1064±3 nm |
| Carving Line Speed | ≤7000mm/s |
| Oscillation Frequency | 30-60 kHz |
| Operating System | Linux |
| Cooling Mode | Air Cooling |
| Marking Range | 50×50mm/100×100mm (customizable) |
|
|
20W 30W Laser Marking Engraving Machine For Metal Plastic Mini Handheld Portable Fiber Laser Raycus/Max Images |