| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : Lorq / Your logo
Model Number : OSC-CA001
Certification : CE
Place of Origin : Guangdong, China
MOQ : 1 pc
Payment Terms : L/C,T/T,Western Union,MoneyGram
Delivery Time : 10~15 days
Packaging Details : Wood case+foam Packing
Cooling mode : Air Cooling/Water Cooling
Condition : New
Application : Laser Marking
Warranty : 1 Year
Marking speed : 8000-20000mm/s
Laser power : 20W/30W/50W
Laser source : Raycus,JPT,MAX, IPG
| Item Name | Fiber Laser Coding Machine |
|---|---|
| Output Power | 20W/30W/50W |
| Laser Type | Fiber Laser |
| Marking Range | 110×110mm |
| Laser Wavelength | 1064±3 nm |
| Carving Line Speed | 8000-20000mm/s |
| Repetitive Accuracy | ±0.003mm |
| Positioning Method | Red Light Preview |
| Cooling Mode | Air-cooling/Water Cooling |
| Application | Electronic products, hardware and metals, motorcycle accessories, wires and cables, pipes, food and beverage, daily chemical products, and non-metallic materials including PVC, PE, PC, PA, etc. |
|
|
Production Line Fiber Laser Marking Machine 20W 30W 50W Flying Laser Coding Machine Images |