| Sign In | Join Free | My futurenowinc.com |
|
Brand Name : Lorq / Your logo
Model Number : OSC-CA001
Certification : CE
Place of Origin : Guangdong, China
MOQ : 1 pc
Payment Terms : L/C,T/T,Western Union,MoneyGram
Delivery Time : 10~15 days
Packaging Details : Wood case+foam Packing
Cooling mode : Air Cooling
Warranty : 1 Year
Marking speed : <20000mm/s
Keywords : Fiber Laser Markng Machine
Laser Type : Fiber
| Item Name | Fiber Laser Coding Machine |
|---|---|
| Output Power | 20W/30W/50W |
| Laser | Fiber Laser |
| Marking Range | 110*110mm |
| Laser Wavelength | 1064±3 nm |
| Carving Line Speed | 8000-20000mm/s |
| Repetitive Accuracy | ±0.003mm |
| Positioning Method | Red light preview |
| Cooling Mode | Air-cooling/water cooling |
| Application | Electronic products hardware and metals, motorcycle accessories, wires and cables, pipes, food and beverage, daily chemical products, some Non-metallic PVC, PE, PC, PA, etc |
|
|
Flying Laser Coding Machine Production Line 20W 30W 50W Portable Fiber Laser Marking Machine Images |